Hokej na travi na OI 1988.
Osvojene medalje | |||
---|---|---|---|
HOKEJ NA TRAVI | |||
Hokej na travi na OI 1988. | |||
MUŠKARCI | |||
zlato | Ujedinjeno Kraljevstvo | ||
srebro | SR Njemačka | ||
bronca | Nizozemska | ||
ŽENE | |||
zlato | Australija | ||
srebro | Južna Koreja | ||
bronca | Nizozemska |
Olimpijske igre 1988. su se održale u Južnoj Koreji, u Seulu.
Momčadi sudionice[uredi | uredi kôd]
Sudjelovalo je dvanaest momčadi: Pakistan, Indija, Australija, Španjolska, Nizozemska, Kenija, Kanada, Argentina, Uj. Kraljevstvo, SR Njemačka, SSSR i domaćin Južna Koreja.
Argentina[uredi | uredi kôd]
Otto Schmitt, Alejandro Siri, Miguel Altube, Marcelo Mascheroni, Marcelo Garraffo, Edgardo Pailos, Alejandro Doherty, Aldo Ayala, Carlos Geneyro, Gabriel Minadeo, Alejandro Verga, Fernando Ferrara, Emanuel Roggero, Franco Nicola, Martin Sordelli, Mariano Silva
Australija[uredi | uredi kôd]
Craig Davies, Colin Batch, John Bestall, Warren Birmingham, Richard Charlesworth, Andrew Deane, Michael York, Mark Hager, Jay Stacy, Neil Hawgood, Peter Noel, Graham Reid, Roger Smith, Neil Snowden, David Wansbrough, Ken Wark
Indija[uredi | uredi kôd]
Rawat Rajinder Singh, Pargat Singh, Ashok Kumar, Mohinder Pal Singh, Sommayya Maneypande, Vivek Singh, Sujit Kumar, Subramani Baladadalaiash, Mohammad Shahid, Sebastian Jude Felix, Balwinder Singh, Mervyn Mervyn Ernadis, Thoiba Singh, Gundeep Kumar, Jagbir Singh, Patterson Markphilip
J. Koreja[uredi | uredi kôd]
Suk-Chan Song, Young-Joon Kim, Jong-Kap Kim, Boo-Jin Chung, Kye-Suk Chung, Jae-Chun Kim, Soon-Pil Kwon, Ji-Young Mo, Jae-Kwan Ji, Man-Whe Kim, Jin-Soo Han, Heung-Pyo Lee, Sang-Young Hur, Jae-Sik Park, Seung-Jin Yoo, Suk-Kyun Shin
Kanada[uredi | uredi kôd]
Michael Rutledge, Hargurnek Sandhu, Rick Albert, Patrick Burrows, Satinder Chohan, Christopher Gifford, Wayne Grimmer, Ranjeet Rai, Peter Milkovich, Trevor Porritt, Robert Bird, Douglas Harris, Michael Muller, Pasouale Caruso, Ajay Dube, Ken Goodwin
Kenija[uredi | uredi kôd]
Paul Sewe Omany, Parminder Saini, Roy Odhier, Charles Oguk, John Eliud Okoth, Michael Omondi, Sam Ngoyo, Peter Akatsa, Sanjiwan Goyal, Chris Otambo, Lucas Alubaha, Victor Owino, Samson Oriso, Inderjit Matharu, Samson Muange, Julius Mutua
Nizozemska[uredi | uredi kôd]
Frank Leistra, Marc Benninga, Cees Jan Diepeveen, Maurits Crucq, René Klaassen, Hendrik Jan Kooijman, Marc Delissen, Jacques Brinkman, Gert Jan Schlatmann, Tim Steens, Floris Jan Bovelander, Patrick Faber, Ronald Jansen, Hidde Kruize, Erik Parlevliet, Taco van den Honert
Pakistan[uredi | uredi kôd]
Mansoor Ahmed, Nasir Ali, Qazi Mohib-Ur-Rehman, Aamir-Zafar, Ishtiaq Ahmed, Naeem Akhtar, Qamar Ibrahim, Shahbaz Ahmed, Tariq Sheikh, Zahid Sheikh, Khalid Hamid, Rizwan Munir, Khalid Bashir, Naeem Amjad, Tahir Zaman, Musaddiz Hussain
SR Njemačka[uredi | uredi kôd]
Christian Schliemann, Tobias Frank, Ulrich Hänel, Carsten Fischer, Andreas Mollandin, Ekkhard Schmidt-Opper, Dirk Brinkmann, Heiner Dopp, Stefan Blöcher, Andreas Keller, Thomas Reck, Thomas Brinkmann, Hanns-Henning Fastrich, Michael Hilgers, Volker Fried, Michael Metz
SSSR[uredi | uredi kôd]
Vladimir Plesjakov, Viktor Deputatov, Igor Julčijev, Sos Airapetjan, Nikolaj Sankovec, Vladimir Antakov, Vjačeslav Čečenov, Igor Atanov, Sergej Šačvorostov, Sergej Plesjakov, Mihail Ničepurenko, Aleksandr Domačev, Igor Davydov, Aleksandr Mjasnikov, Jevgenij Nečajev, Mihail Bukatin
Španjolska[uredi | uredi kôd]
Miguel Rovira, Ignacio Escudé, Joaquin Malgosa, Andres Gomez, Juan García, Jaime Armengol, Juan Peon, Juan Malgosa, Jaime Escudé, Javier Escudé, Jorge Oliva, Miguel Ortego, Miguel de Paz, Eduardo Fabregas, Jose Antonio Iglesias, Santiago Grau
Uj. Kraljevstvo[uredi | uredi kôd]
Ian Taylor, Veryan Pappin, David Faulkner, Paul Barber, Stephen Martin, Jon Potter, Richard Dodds, Martyn Grimley, Stephen Batchelor, Richard Leman, Jimmy Kirkwood, Kulbir Bhaura, Sean Kerly, Robert Clift, Imran Sherwani, Russell Garcia
Natjecateljski sustav[uredi | uredi kôd]
Natjecanje se odvijalo u dva kruga. Prvi se igrao u dvjema skupinama po 6 momčadi. Igralo se po jednostrukom ligaškom sustavu. Za pobjedu se dobivalo 2 boda, za neriješeno bod, a za poraz ništa.
Prve dvije momčadi iz obiju skupina su igrale unakrižno poluzavršnicu A1-B2 i A2-B1. Pobjednici su igrali završnicu, poraženi za broncu.
3. i 4. iz skupina su igrali unakrižno za poredak od 5. do 8. mjesta. Pobjednici su igrali za 5., a poraženi za 7. mjesto.
5. i 6. iz skupina su igrali unakrižno za poredak od 9. do 12. mjesta. Pobjednici su igrali za 9., a poraženi za 11. mjesto.
Mjesta odigravanja susreta[uredi | uredi kôd]
Susreti su se igrali na stadionu Seongnam u Seongnamu.
Rezultati[uredi | uredi kôd]
Prvi krug - po skupinama[uredi | uredi kôd]
Skupina "A"[uredi | uredi kôd]
Skupina "B"[uredi | uredi kôd]
Za poredak[uredi | uredi kôd]
Za 9. – 12. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
28. rujna | Španjolska | 2 : 0 | Kanada | |
J. Koreja | 5 : 2 | Kenija |
- za 11. mjesto
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
29. rujna | Kanada | 3 : 1 | Kenija |
- za 9. mjesto
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
29. rujna | Španjolska | 2 : 0 | J. Koreja |
Za 5. – 8. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
28. rujna | Pakistan | 1 : 0 | SSSR | |
Indija | 6 : 6 | Argentina |
Indija je pobijedila nakon raspucavanja sa 4:3.
- za 7. mjesto
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
30. rujna | SSSR | 4 : 1 | Argentina |
- za 5. mjesto
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
30. rujna | Indija | 1 : 2 | Pakistan |
Poluzavršnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
28. rujna | Australija | 2 : 3 | Uj. Kraljevstvo | |
SR Njemačka | 2 : 1 | Nizozemska |
Za brončano odličje[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
1. listopada | Australija | 1 : 2 | Nizozemska |
Završnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Momčad | Momčad | ||
---|---|---|---|---|
1. listopada | SR Njemačka | 1 : 3 | Uj. Kraljevstvo |
Pobijedila je momčad Ujedinjenog Kraljevstva.
Završni poredak[uredi | uredi kôd]
Momčadi | |
Zlato | Ujedinjeno Kraljevstvo |
Srebro | SR Njemačka |
Bronca | Nizozemska |
4. | Australija |
5. | Pakistan |
6. | Indija |
7. | SSSR |
8. | Argentina |
9. | Španjolska |
10. | Južna Koreja |
11. | Kanada |
12. | Kenija |
Olimpijski prvaci 1988. |
---|
Uj. Kraljevstvo Prvi naslov |
Djevojčadi sudionice[uredi | uredi kôd]
Sudjelovale su djevojčadi: Australije, Nizozemske, Južne Koreje, Argentine,
Na završni turnir su se izravno plasirale kontinentalne prvakinje Argentina i Australija, domaćinke J. Koreja te svjetske prvakinje i braniteljice naslova Nizozemska.
Preostale 4 djevojčadi su plasman izborile na izlučnom turniru koji se odigrao 1987. u Škotskoj, u Edinburghu. Pravo sudjelovati su izborile: SAD, Kanada, Uj. Kraljevstvo i SR Njemačka.
Argentina[uredi | uredi kôd]
Laura Mulhall, Cecilia Colombo, Marisa López, Alejandra Tucat, Victoria Carbo, Fabiana Ricchezza, Gabriela Liz, Gabriela Sánchez, Moira Brinnand, Marcela Hussey, Alejandra Palma, Laura Ormaechea, María Verónica Bengoechea, Alina Vergara, Gabriela Pazos, Andrea Fioroni
Australija[uredi | uredi kôd]
Kathleen Partridge, Elsbeth Clement, Liane Tooth, Loretta Dorman, Lorraine Hillas, Michelle Capes, Sandra Pisani, Deborah Bowman, Lee Capes, Kim Small, Sally Carbon, Jackie Pereira, Tracey Belbin, Rechelle Hawkes, Sharon Buchanan, Maree Fish
J. Koreja[uredi | uredi kôd]
Mi-Sun Kim, Ok-Kyung Han, Eun-Jung Chang, Keum-Sil Han, Choon-Ok Choi, Soon-Duk Kim, Sang-Hyun Chung, Won-Sim Jin, Keum-Sook Hwang, Ki-Hyang Cho, Kwang-Mi Seo, Soon-Ja Park, Young-Sook Kim, Hyo-Sun Seo, Kye-Sook Lim, Eun-Kyung Chung
Kanada[uredi | uredi kôd]
Sharon Bayes, Wendy Baker, Deb Covey, Lisa Lyn, Laura Branchaud, Sandra Levy, Kathryn Johnson, Melanie Slade, Penney Cooper, Shona Schleppe, Michelle Conn, Liz Czenczek, Sheila Forshaw, Nancy Charlton, Sara Ballantyne, Sharon Creelman
Nizozemska[uredi | uredi kôd]
Det de Beus, Yvonne Buter, Willemien Aardenburg, Laurien Willemse, Marjolein Bolhuis-Eijsvogel, Lisanne Lejeune, Carina Benninga, Annemieke Fokke, Ingrid Wolff, Marieke van Doorn, Sophie von Weiler, Aletta van Manen, Noor Holsboer, Helen Lejeune-van der Ben, Martine Ohr, Anneloes Nieuwenhuizen
SAD[uredi | uredi kôd]
Patricia Shea, Yolanda Hightower, Mary Koboldt, Marcia Pankratz, Cheryl van Kuren, Diane Bracalente, Elizabeth Beglin, Marcella von Schottenstein, Sandra Van der Heyden, Tracey Fuchs, Sheryl Johnson, Sandra Costigan, Christy Morgan, Barbara Marois, Megan Donnelly, Donna Lee
SR Njemačka[uredi | uredi kôd]
Pia Büchel, Susanne Leonie Schmid, Carola Hoffmann, Heike Gehrmann, Dagmar Bremer, Gabriele Uhlenbruck, Viola Grahl, Bettina Blumenberg, Gaby Appel, Martina Hallmen, Christine Ferneck, Silke Wehrmeister, Caren Jungjohann, Eva Hegener, Susanne Wollschläger, Gabriela Schöwe
Uj. Kraljevstvo[uredi | uredi kôd]
Gill Atkins, Wendy Banks, Gill Brown, Karen Brown, Mary Nevill, Julie Cook, Vickey Dixon, Wendy Fraser, Barbara Hambly, Caroline Jordan, Violet McBride, Moira MacLeod, Caroline Brewer, Jane Sixsmith, Kate Parker, Alison Ramsay
Natjecateljski sustav[uredi | uredi kôd]
Natjecanje se odvijalo u dva kruga. Prvi se igrao u dvjema skupinama po 6 momčadi. Igralo se po jednostrukom ligaškom sustavu. Za pobjedu se dobivalo 2 boda, za neriješeno bod, a za poraz ništa.
Prve dvije djevojčadi iz obiju skupina su igrale unakrižno poluzavršnicu A1-B2 i A2-B1. Pobjednice su igrale završnicu, poražene za broncu.
3. i 4. iz skupina su igrale unakrižno za poredak od 5. do 8. mjesta. Pobjednice su igrali za 5., a poražene za 7. mjesto.
Rezultati[uredi | uredi kôd]
Prvi krug - po skupinama[uredi | uredi kôd]
Skupina "A"[uredi | uredi kôd]
Mj. | Država | Ut | Pb | N | Pz | Pos | Pri | RP | Bod |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemska | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | 7 | 6 |
2. | Uj. Kraljevstvo | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 7 | -3 | 3 |
3. | Argentina | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | -1 | 2 |
4. | SAD | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | -3 | 1 |
Skupina "B"[uredi | uredi kôd]
Mj. | Država | Ut | Pb | N | Pz | Pos | Pri | RP | Bod |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | J. Koreja | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 7 | 5 | 5 |
2. | Australija | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 6 | 1 | 4 |
3. | SR Njemačka | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 2 |
4. | Kanada | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 | 1 |
Za poredak[uredi | uredi kôd]
Za 5. – 8. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
27. rujna | Argentina | 1 : 3 | Kanada | |
SR Njemačka | 2 : 1 | SAD |
- za 7. mjesto
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
29. rujna | SAD | 1 : 3 | Argentina |
- za 5. mjesto
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
29. rujna | SR Njemačka | 4 : 2 | Kanada |
Poluzavršnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
27. rujna | Nizozemska | 2 : 3 | Australija | |
J. Koreja | 1 : 0 | Uj. Kraljevstvo |
Za brončano odličje[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
30. rujna | Nizozemska | 3 : 1 | Uj. Kraljevstvo |
Završnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Djevojčad | Djevojčad | ||
---|---|---|---|---|
30. rujna | Australija | 2 : 0 | J. Koreja |
Pobijedila je djevojčad Australije.
Završni poredak[uredi | uredi kôd]
Djevojčadi | |
Zlato | Australija |
Srebro | Južna Koreja |
Bronca | Nizozemska |
4. | Uj. Kraljevstvo |
5. | SR Njemačka |
6. | Kanada |
7. | Argentina |
8. | SAD |
Olimpijske prvakinje 1988. |
---|
Australija Prvi naslov |
Izvori i referencije[uredi | uredi kôd]
|