Hokej na travi na OI 1968.
Osvojene medalje | |||
---|---|---|---|
HOKEJ NA TRAVI | |||
Hokej na travi na OI 1968. | |||
MUŠKARCI | |||
zlato | Pakistan | ||
srebro | Australija | ||
bronca | Indija |
Olimpijske igre 1968. su se održale u Meksiku, u Ciudad Mexicu.
Natjecateljski sustav[uredi | uredi kôd]
Mjesta odigravanja susreta[uredi | uredi kôd]
Susreti su se odigrali na općinskom stadionu kojeg se posebno za ove igre prilagodilo. Stadion se nalazi u športskom gradiću Ciudad Deportiva Magdalena Mixhuca. Kubura (razgovor) 04:53, 17. prosinca 2009. (CET)
Momčadi sudionice[uredi | uredi kôd]
Sudjelovalo je petnaest predstavništava: Pakistan, Indija, Australija, Novi Zeland, Malezija, Argentina, Uj. Kraljevstvo, Nizozemska, Španjolska, Belgija, SR Njemačka, DR Njemačka, Kenija, Francuska i domaćin Meksiko.
Argentina[uredi | uredi kôd]
Eduardo Guelfand, Armando Cigognini, Jorge Piccioli, Osvaldo Monti, Fernando Calp, Jorge Tanuscio, Eduardo Anderson, Héctor Marinoni, Gerardo Lorenzo, Alberto Disera, Rodolfo Monti, Jorge Sabbione, Gabriel Scally, Daniel Portugués, Alfredo Quacquarini, Jorge Giannini, Carlos Kenny, Jorge Suárez
Australija[uredi | uredi kôd]
Brian Glencross, Paul Dearing, Raymond Evans, Robert Haigh, Donald Martin, James Mason, Patrick Nilan, Eric Pearce, Gordon Pearce, Julian Pearce, Desmond Piper, Frederick Quinn, Ronald Riley, Donald Smart
Belgija[uredi | uredi kôd]
Jean-Marie Buisset, André Muschs, Marc Legros, Georges Vanderhulst, Jean-Louis Leclerc, Yves Bernaert, Michel Deville, Claude Ravinet, Guy Miserque, Jean-Louis Roersch, Jean-François Gilles, Daniel Dupont, Armand Solie, William Hansen, Charly Bouvy
DR Njemačka[uredi | uredi kôd]
Rainer Stephan, Axel Thieme, Eckhard Wallossek, Klaus Bahner, Horst Brennecke, Dieter Klaus, Lothar Lippert, Dieter Ehrlich, Karl-Heinz Freiberger, Reinhart Sasse, Hans-Dietrich Sasse, Rolf Thieme, Klaus Träumer, Helmut Rabis
Francuska[uredi | uredi kôd]
Jean-Paul Sauthier, Jean-Claude Merkes, Patrick Burtschell, Gilles Verrier, Marc Chapon, Georges Corbel, Claude Windal, Stephane Joinau, Charles Pous, Richard Dodrieux, Jean-Paul Capelle, Philippe Vignon, Georges Grain, Alain Pascarel, Albert Vanpoulle, Bernard Arlin, Jean-Paul Petit, Michel Windal
Indija[uredi | uredi kôd]
Rajendra Christy, Gurbux Singh, Prithipal Singh, Ajitpal Singh, Balbir Singh I, Balbir Singh II, John Peter, Harbinder Singh, Inder Singh, Tarsem Singh, Munir Sait, Perumal Krishnamurthy, Harmik Singh, Balbir Singh III, Inamur Rehman
Japan[uredi | uredi kôd]
Norihiko Macumoto, Kacuhiro Juzaki, Akio Takašima, Šigeo Kaoku, Cuneja Juzaki, Akio Kudo, Kjoići Nagaja, Hiroši Tanaka, Šozo Nišimura, Masaši Onda, Minoru Jošimura, Akihito Vada, Jukio Kamimura, Kazuo Kavamura
Kenija[uredi | uredi kôd]
John Simonion, Kirpal Bhardwaj, Avtar Sohal, Mohamed Malik, Surjeet Panesar, Silvester Fernandes, Leo Fernandes, Hillary Fernandes, Davinder Deegan, Santokh Matharu, Aloysius Mendonca, Harvinder Marwa, Egbert Fernandes, Reynold Pereira
Malezija[uredi | uredi kôd]
Ho Koh Chye, Francis Belavantheran, Naganathy Srishanmuganathan, Arulraj Michael, Alagaratnam Kumaratnam, Ibrahim Ameenuddin, Joseph Johnson, Savinder Singh, Arumugam Sabapathy, Yang Siow-Ming, Koh Hock Seng, Sewa Harnahal, Keo Chong-Jin, S. Jeevajothy, Yogeswaran Rajaratnam, Kuldip Singh, Leong Wey-Pyu
Meksiko[uredi | uredi kôd]
Antonio Prud'Homme, David Sevilla, Javier Varela, Adrián Maycsell, Zeno Fernández, Orlando Ventura, Héctor Bustamante, Héctor Ventura, Oscar Huacuja, Juan Calderón, Humberto Gutiérrez, Roberto Villaseñor, Enrique Filoteo, Jorge Bada, Manuel Fernández, Noel Gutiérrez, Adán Noriega
Nizozemska[uredi | uredi kôd]
Joost Boks, Aart Brederode, Edo Buma, Sebo Ebbens, John Elffers, Jan Piet Fokker, Otto ter Haar, Gerard Hijlkema, Arie de Keyzer, Ewald Kist, Tippy de Lanoy Meijer, Frans Spits, Heiko van Staveren, Theo Terlingen, Kick Thole, Theo van Vroonhoven, Piet Weemers
Novi Zeland[uredi | uredi kôd]
John Anslow, Jan Borren, Roger Capey, John Christensen, John Hicks, Bruce Judge, Alan McIntyre, Ross McPherson, Barry Maister, Selwyn Maister, Alan Patterson, Edwin Salmon, Keith Thomson
Pakistan[uredi | uredi kôd]
Zakir Hussain, Tanvir Dar, Tariq Aziz, Saeed Anwar, Riaz Ahmed, Gulrez Akhtar, Khalid Hussain, Mohammad Ashfaq, Tariq Niazi, Asad Malik, Jehangir Butt, Riaz Ud Din, Abdul Rashid
SR Njemačka[uredi | uredi kôd]
Wolfgang Rott, Günther Krauss, Utz Aichinger, Jürgen Wein, Klaus Greinert, Ulrich Vos, Detlef Kittstein, Norbert Schuler, Fritz Schmidt, Carsten Keller, Michael Krause, Wolfgang Müller, Dirk Michel, Eckart Suhl, Ulrich Sloma, Hermann End, Friedrich Josten, Wolfgang Baumgart
Španjolska[uredi | uredi kôd]
Carlos Del Coso, Antonio Nogues, Julio De Solaun, José Salles, José Dinares, Narciso Ventallo, Augustín Masana, Juan Quintana, Francisco Amat, Jorge Fábregas, Jorge Vidal, José Colomer, Juan Amat, Francisco Fábregas, Juan Alvear, Rafael Camiña, Pedro Amat
Uj. Kraljevstvo[uredi | uredi kôd]
Harold Cahill, Roger Flood, John Neill, James Deegan, Richard Oliver, David Wilman, Gerald Carr, Anthony Ekins, Keith Sinclair, Andrew Trentham, Jeremy Barham, Basil Christensen, Charles Donald, Timothy Lawson, Stuart Morris, Malcolm Read, Colin Whalley, Peter Wilson
Rezultati[uredi | uredi kôd]
Prvi krug - po skupinama[uredi | uredi kôd]
Skupina "A"[uredi | uredi kôd]
Skupina "B"[uredi | uredi kôd]
Doigravanje za 2. mjesto u skupini "B"[uredi | uredi kôd]
datum | land | land | ||
---|---|---|---|---|
22. listopada | Australija | 3 : 2 | Kenija |
Za poredak[uredi | uredi kôd]
15. – 16. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
23. listopada | 12:30 | Malezija | 1 : 0 | Meksiko |
13. – 14. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
23. listopada | 12:30 | Japan | 2 : 0 | Argentina |
11-12. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
23. listopada | 11:00 | DR Njemačka | 2 : 1 | Uj. Kraljevstvo |
9. – 10. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
23. listopada | 11:00 | Belgija | 3 : 0 | Francuska |
5-.8. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
23. listopada | 11:00 | Nizozemska | 3 : 1 | Novi Zeland |
12:30 | Španjolska | 2 : 1 | Kenija |
7. – 8. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
25. listopada | 11:00 | Novi Zeland | 2 : 0 | Kenija |
5. – 6. mjesto[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
25. listopada | 12:45 | Nizozemska | 1 : 0 | Španjolska |
Poluzavršnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
24. listopada | 11:00 | Australija | 2 : 1 | Indija |
12:45 | Pakistan | 1 : 0 | SR Njemačka |
Za brončano odličje[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
26. listopada | 11:00 | Indija | 2 : 1 | SR Njemačka |
Završnica[uredi | uredi kôd]
Nadnevak | Vrijeme | Momčad | Momčad | |
---|---|---|---|---|
26. listopada | 12:45 | Pakistan | 2 : 1 | Australija |
Pobijedila je momčad Pakistana.
Završni poredak[uredi | uredi kôd]
Momčadi | |
Zlato | Pakistan |
Srebro | Australija |
Bronca | Indija |
4. | SR Njemačka |
5. | Nizozemska |
6. | Španjolska |
7. | Novi Zeland |
8. | Kenija |
9. | Belgija |
10. | Francuska |
11. | DR Njemačka |
12. | Ujedinjeno Kraljevstvo |
13. | Japan |
14. | Argentina |
15. | Malezija |
16. | Meksiko |
Olimpijski prvaci 1968. |
---|
Pakistan Drugi naslov |
Izvori i referencije[uredi | uredi kôd]
|